Aktuality

V roce 2019 uspořádáme již předjarní procházku, kdy navštívíme vzrostlé sekvojovce, nádrž Interlov s revitalizovaným potokem, zamíříme na rybník Labuť a do restaurace U Labutě. Připravenou máme debatu k aktuálním ekologickým iniciativám a výzvám k ČR i vedení Prahy.

20. ledna 2018 jsme uspořádali zimní vycházku za krčskými muflony a vodním ptactvem, ale také debatu k pražské komunální politice. Akce se zúčastnila například magistrátní radní pro školství Irena Ropková, bývalý předseda ČSSD Vladimír Špidla či kunratický zastupitel Miloslav Mandík. Děkujeme všem účastníkům za účast, podněty a náměty, těšíme se na...

20. ledna 2018 zopakujeme vycházku za krčskými muflony s debatou k pražské ekologické politice. Akce se zúčastní například Vladimír Špidla, Irena Ropková, Karel Ptáčník či Lenka Teska Arnoštová. Sraz ve 14:00 u bus zastávky IKEM ve směru na Kačerov, nebo po 15:30 restaurace U Labutě. Pozvánka je ke stažení -zde-, zpráva z loňské akce -zde-.

V polovině prosince jsme uspořádali výpravu za podolskými nutriemi. Jde o invazní živočichy původem z Jižní Ameriky, kteří nemají predátory, množí se a výrazně narušují břehy řeky. Bohužel řada lidí je dokonce krmí a vedení městských částí i magistrátu tento problém prakticky neřeší. Akce byla příležitostí k diskusi nejen o změně jejich přístupu,...

Platforma Zvonečník a SDŽ Praha 4 Vás zvou na procházku a debatu. Nutrie jsou hlodavci původem z Jižní Ameriky a zabydlely se u břehů podolské Vltavy. Jaké přinášejí problémy, proč není vhodné je krmit a jaká se k nim vztahuje legislativa? Máme pro Vás připravenou procházku u podolské Vltavy a diskusi v lodní restauraci k tématům pražské fauny a...

Ve volbách do poslanecké sněmovny 2017 podpořme ČSSD. Je to dosud hlavní vládní strana a podařila se nám řada věcí. Se Zvonečníkem jsme nabídli i ekohodnocení vlády -zde- a tipy na kandidáty -zde-.

S Českou společností ornitologickou a Zvonečníkem jsme se 23. září 2017 vypravili na jižní okraj Prahy k Šeberovu, kde nacházíme komplex vlhkých luk a rybníků. Průvodcem nám byl RNDr. Jindřich Sedláček.

22. dubna 2017 proběhne Jarní cyklojízda. Rameno z Hájů vyrazí ve 12:15, zamíří na Braník ve 13:00, bude pokračovat přes Vyšehrad, Karlín a skončí ve Stromovce v 15:00. Neváhejte a zapojte se také. Více na prahounakole.cz.

V sobotním odpoledni 21. ledna jsme se Zvonečníkem ve spolupráci s ČSSD a SDŽ Praha 4 uspořádali akci "Za krčskými muflony a na Labuť" a diskutovali také ekologické priority pro ČSSD.

17. ledna 2017 proběhla v zasedací místnosti obvodní organizace ČSSD debata k dopravě v Praze. Diskutovat zde bylo možné s náměstkem primátorky Petrem Dolínkem.