Krčský les a Labuť 2019

05.03.2019

V roce 2019 uspořádáme již předjarní procházku, kdy navštívíme vzrostlé sekvojovce, nádrž Interlov s revitalizovaným potokem, zamíříme na rybník Labuť a do restaurace U Labutě. Připravenou máme debatu k aktuálním ekologickým iniciativám a výzvám k ČR i vedení Prahy.

Akce se koná v sobotu 9. března 2019 od 14:00 hod. a je veřejná (pokud účast zvažujete, neváhejte a přijďte mezi nás, letos dorazí například předseda ekologické komise ČSSD Vít Céza). Sraz u bus zastávky U Labutě ve směru Kačerov -zde-. Bližší info na zvonecnik(zavináč)seznam.cz, tel.: 776 877 565.

Facebooková událost -zde-.

Některé aktuální ekovýzvy: *Řešení nadužívání chemických postřiků v zemědělství. *Celoevropské omezení dovozu tropické soji proti kácení deštných pralesů a pěstování protierozních plodin u nás (bobovité pícniny, svazenka). *Podpora druhově rozmanitého lesnictví a strategie využití palivového dřeva. *Omezení používání plastů a zákaz jejich "recyklace" vývozem mimo Evropu (do rozvojových zemí). *Zatraktivnění a zkapacitnění železniční sítě stavbou vysokorychlostních tratí, případně S-Metra v metropoli. *Národní seznam potlačovaných invazních druhů živočichů a rostlin, umožnění myslivcům potlačení invazních druhů zvěře.